Başarıya Işık Tutan Bir İsim

Başarıya Işık Tutan Bir İsim

İlk okul, ortaokul ve lise son sınıfa kadar tüm bölümlerin yanı sıra üniversiteye girmiş fakat yerleşememiş öğrencilere ve sosyal alanlarında bulunduğu İzgi Kurs ile ilgili merak edilen soruları Kursun Kurucusu Nidai Kahya cevapladı.

İzgi Kurs’un Kurucusu Nidai Kahya konuk olan Denizli Sanal Basın yaptığı röportajda merak edilen soruları sordu.
İlk okul, ortaokul ve lise son sınıfa kadar tüm bölümlerin yanı sıra üniversiteye girmiş fakat yerleşememiş öğrencilere ve sosyal alanlarında bulunduğu İzgi Kurs ile ilgili merak edilen soruları Kursun Kurucusu Nidai Kahya cevapladı.

İzgi Kurs’un Denizli’deki eğitim öğretim hayatında misyonunuz ve vizyonunuz nedir?
Öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırırken hayatlarına da iz bırakmayı temel ilke olarak benimseyen bir eğitim anlayışını benimsemekteyiz. Profesyonel bir eğitim anlayışı ve kadrosu ile öğrencilerini özelleştiren ve bireyselleştiren bir eğitim modeline sahibiz. Ezgi kursta öğrenci kendisine uygun öğrenme stilini keşfeder ve buna uygun bireysel programlar eşliğinde hedeflerine çok daha kolay ulaşır. Hedef, motivasyon, takip, başarı Ezgi kursun vazgeçilmez 4 temel ilkesidir.
İzgi kurs eğitim ve öğretim bütününü kapsayan çalışma alanına sahiptir. İlk okul öğrencilerine okul sonrası etüt, robotik kotlama, yabancı dil, satranç ve okula yardımcı derslerle ilgili destek çalışmalarını yürütürken ayrı zamanda 5. 6. 7. Sınıflarımızı da orta okul dersleri ile ilgili yabancı dil, robotik kotlama ve satranç çalışmalara destek verir.   

Ara sınıf öğrencileri sadece okul dersleri dışında kendilerini sosyal olarak geliştiren alanlarda da kendilerine destek sağlayabilir.
Liselere giriş sınavı YKS, TYT ve AYT destek sınavlarına da kursumuz da hazırlık sağlanmaktadır. 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz, üniversiteye girmiş fakat yerleşememiş öğrencilerimize dahil olduğu bu guruplardan da biz sınavlar hazırlık çalışmalarını yapmaktayız,  amacımız bu çalışmalarda öğrencilerimizin hedeflerini gerçekleştirmektir.

İzgi kurs öğrencilerine hangi anlamda hizmet sunmaktadır?
Öğrencilerimize öncelikle sınava hazırlık çalışmalarından ders dışı faaliyetlere kadar katılım sağlıyoruz. Orta okullara LGS hazırlık çalışmalarının dışında okul sınavlarına hazırlık çalışmaları, eğitim öğretim alnında eksik kalan konularda öğrenciye destek veriyoruz. Ders dışı faaliyetler, yabancı dil destekleme çalışmaları, robotik kodlama alanında çalışmalar yapıyoruz. Öğrencinin ihtiyaç duyduğu her eksiklikleri ara sınıf öğrenciler için faaliyette bulunuyoruz. 8. Sınıf 12. Sınıf öğrencileri için de mezun öğrencilere hazırlık çalışmaları yapıyoruz.

Bu çalışmalar her şeyden önemlisi profesyonel bir kadroya sahip olmamızdır. 8. Sınıf 12. Sınıf öğrencilere ve mezun öğrencilere hazırlık çalışmalarını uzman ekibimizin desteği ile faaliyette bulunuyoruz, kayıt olan her öğrencimizin faydalanacağı birden fazla yayın desteği sağlayarak zengin ve kazandıran seçilmiş yayınlardan faydalandırmak için ücretsiz veriyoruz.

Ezgi kursa kayıt yaptıran öğrencileri 2022 2023 eğitim öğretim yılında neler beklemektedir?
Bolca deneme sınavı dediğimiz deneme kulübü adı altında yapılan çalışmalarda öğrencilerimiz pratiklerini geliştirilmesi öğrenemedikleri konuları sarmal bir yapıyla tekrar ettirerek yeniden öğrenmeye çalışılması, yine bu çalışmaları yanı sıra öğrencilerimizin motivasyonuna sağlanması için rehberlik faaliyet, bireysel koçluklar, bireyselleştirilmiş eğitim modellerine uygun öğrenci takipleri bu sürecin içinde 2022-2023 eğitim sezonunda buraya kayıt olan öğrencilerimizi bekleyecek faaliyetlerdir.

Yine bu süreç içerisinde öğrencilerimiz kursa sabah 09’dan akşam 22’ye kadar bir kütüphane gibi kullanabilecekleri yerdir. Öğrencilerimiz burayı bir aile bütünlüğü içerisinde sabah gelip akşama kadar dersler, ek dersler,  etüt çalışmaları, soru çözümü, kütüphane hizmetleri, deneme sınavları, rehberlik hizmetleri ve bireysel koçluk çalışmaları gibi yani öğrencilerin hayatında kendini destekleyecek onun  hayatında bir iz bırakacak her türlü faaliyete her türlü çabayı burada görebileceklerdir.
Biz bu anlamda kendimize kadromuza, ekipmanlarımıza ve yayınlarımıza güveniyoruz, sadece tek yayında faaliyet göstermiyoruz bu alanda yapılmış olan ve bizler tarafından incelenerek akreditif olarak bilimsel tüm yayınlarımızı sınırsız biçimde kullanıyoruz. Bu çerçevede başarıya ulaşmak arttık eskiden olduğu kadar zor değil çok daha kolay bir şekilde çalışmalar İzgi Kurs öğrencileri için sağlanacaktır.

İzgi kurs tercih döneminde öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti sundu bu konuda neler söylemek istersiniz?
LGS tercihi süreç sonucunda hem de YKS tercihlerinin, üniversite hazırlık sınavlarının sonuçlarındaki tercihlerin akabinde yakın zamanda sonuçlarda yerleştirme sonuçları açıklandığında bunların ne kadar daha güvenilir olduğunu ve durumumuzun da bu anlamda ne kadar profesyonel çalıştığı göz önünde serilecek. İki farklı program kullandık burada ÖSYM verilerinin en yakın sistemlere entegre ettik. İzgi kurs herkese ait  hizmeti  özelleştirerek vermek istemektedir.
Bu çerçevede de inanan güvenen burayı çocuğunu getirip de tercih yaptıran herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.  Gerçekten yoğun ve beklentilerimizin üzerinde bir süreç yaşadık bundan dolayı da mutluyuz gurur duyuyoruz.

Röportaj